materac piankowy twardy 160x200

Wybieramy hipoalergiczny materac dla alergika

Optymalny czas snu dla osoby dorosłej to 8 godzin. Jak zatem łatwo obliczyć, powinniśmy przesypiać jedną trzecią naszego życia, aby zapewnić sobie prawidłowy odpoczynek, regenerację, a także zdrowie. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Powodem może być nie tylko wymagająca praca czy posiadanie dzieci.

Wybór dobrego materaca

materac piankowy twardy 160x200Czasem sen zakłóca nam kichanie, drapanie w gardle czy wodnisty katar. Są to typowe objawy alergii, na przykład na kurz czy roztocza, których siedliskiem i idealnym miejscem do rozwoju jest łóżko. Wszystko za sprawą warunków tutaj panujących – podwyższona temperatura, często pojawia się wilgoć pochodząca z potu, a na pościeli pozostaje złuszczony martwy naskórek czy łupież, stanowiący pożywkę dla tych drobnoustrojów. Regularna zmiana pościeli i pranie pokrowca na materac jest dla osób dotkniętych alergią niezwykle ważna, ale niemałe znaczenie ma również wybór samego materaca. Przekonajmy się zatem, dlaczego hipoalergiczny materac piankowy twardy 160×200 będzie doskonałym wyborem. Po pierwsze – hipoalergiczność, którą zapewnia materiał użyty do produkcji materaca, a także jego konstrukcja. Pianka charakteryzuje się przewiewnością i dobrą wentylacją, a jej zbita konstrukcja ograniczy gromadzenie się kurzu wewnątrz materaca, co jest problemem wśród materacy sprężynowych. Zwłaszcza wysokoelastyczna pianka HR doskonale sprawdzi się u alergików, bowiem ma antybakteryjne właściwości.

materac piankowy twardy 160x200Po drugie odpowiednia twardość, która zapewni odpowiednią podporę dla kręgosłupa i innych strategicznych miejsc naszego ciała, takich jak lędźwie czy biodra. To kryterium jest jednak subiektywne, bowiem poczucie twardości uzależnione jest od naszej wagi. Do oznaczenia twardości stosuje się specjalne oznaczenia od H1 do H4, a każde z nich polecane jest do konkretnych przedziałów wagi. Ostatnie kryterium to rozmiar materaca, czyli polecane tutaj 160 centymetrów szerokości i 200 centymetrów długości. Ten ostatni wymiar jest standardowo spotykany w sklepach, a w przypadku, gdy nasz wzrost wymaga dłuższego egzemplarza, konieczne będzie zamówienie materaca na wymiar. Jeśli chodzi o szerokość, mamy już kilka możliwości. Szacuje się, że szerokość materaca dla jednej osoby dorosłej powinna wynosić 70 centymetrów, zatem dla dwóch osób wystarczający byłby wymiar 140×200, jednak jeśli tylko pozwala na to metraż naszej sypialni, warto zdecydować się na łóżko i materac w rozmiarze odrobinę większym, czyli 160×200, które zapewnią większą swobodę i wygodę podczas snu.

To także dobry wybór, jeśli mamy dzieci, bowiem z pewnością zdajemy sobie sprawę, jak uwielbiają spędzać czas w łóżku rodziców. Sen ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także zdrowie, zatem należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby zapewnić sobie odpowiednie warunki dla tej jakże ważnej czynności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *