zegarki z drewna

Solidne, modne zegarki z drewna

Współczesna moda coraz częściej pozwala nam bawić się różnymi stylami. Aktualnie niezwykle modne jest zwłaszcza łączenie różnorodnych, często nietypowych materiałów, które finalnie tworzą niesamowity efekt. Idealnym przykładem produktu o stosunkowo prostej konstrukcji, do której produkcji wykorzystano jednak nietypowy materiał, są m.in. niezwykle modne aktualnie, drewniane zegarki, które z powodzeniem mogą podkreślić zarówno codzienną stylizację, jak i znacznie bardziej elegancką kreację.

Zegarki w stylu vintage

zegarki z drewna Jakimi cechami charakteryzują się drewniane zegarki? Na samym wstępie warto wspomnieć o tym, że w Polsce funkcjonuje obecnie wiele firm oferujących różne modele drewnianych zegarków. Produkty te adresowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, sporą popularnością wśród klientów cieszą się również tzw. modele unisex, które, jak już sama nazwa sugeruje, dedykowane są obu u płciom. Modne zegarki z drewna nawiązują swym wzornictwem do ponownie rozsławionego, unowocześnionego dziś jednak stylu vintage, charakteryzującego się powrotem do naturalnych surowców takich jak skóra czy drewno. Należy przy tym pamiętać, że główną tarczę zegarka, wraz z wewnętrznym mechanizmem, wykonuje się wówczas ze standardowych, znacznie trwalszych materiałów, do których zaliczyć można m.in. stal. Sporą popularnością cieszą się również drewniane zegarki zdobione naturalną, bydlęcą skórą wysokiej jakości bądź metalowymi blaszkami, które sprawiają, że dany zegarek staje się automatycznie znacznie bardziej elegancki.

zegarki z drewna Warto również zaznaczyć, że dużym atutem drewnianych zegarków jest również to, że produkowane są one z naturalnych, ekologicznych surowców przyjaznych środowisku. Drewniane bransolety nie uczulą nawet najbardziej wrażliwej skóry, produkt ten adresowany jest więc również przede wszystkim do alergików. Drewniane zegarki występują ponadto w różnych kolorach. Klienci mogą wybierać spośród różnych odmian i gatunków drewna, które zawsze posiadają nieco inne właściwości. Wbrew pozorom akcesoria te są również bardzo trwałe – do ich konserwacji wykorzystuje się bowiem naturalny olej lniany połączony z woskiem pszczelim, które to świetnie zabezpieczają drewniane elementy, zabezpieczając je tym samym przed destrukcyjnym działaniem wilgoci.

Na samym końcu warto również podkreślić, że choć za solidny, markowy zegarek wykonany z wysokiej jakości drewna musimy zapłacić adekwatnie wysoką cenę, to jednak w tym przypadku cena zdecydowanie idzie w parze z jakością. Należy mieć również na uwadze fakt, że akcesoria te projektują cenieni w branży projektanci, którzy często opracowują niezwykle oryginalne wzory czy motywy, które z czasem uznaje się wręcz za kultowe.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *