hantle do ćwiczeń

Na czym polegają ćwiczenia street workout?

Sprawne ciało i dobra kondycja fizyczna pomaga w codziennym życiu w bardzo wielu sprawach, chociażby przy codziennym wchodzeniu na czwarte piętro. Wiele osób pragnie mieć nie tylko zdrowy umysł oraz ciało, by móc jak najdłużej cieszyć się życiem. Na świecie istnieje wiele dyscyplin sportowych. Znaczna część ma takie ćwiczenia, o których większość osób nawet nie słyszała.

Po co ćwiczyć na maszynach do street workout?

siłowniaPotrzeba matką wynalazków, stąd powstaje coraz więcej dziedzin. Część osób poprzez brak możliwości finansowych nie może pozwolić sobie na opłacanie karnetu na siłownie czy klubu fitness lub korzystanie z prywatnych zajęć sportowych. Poprzez potrzebę uprawiania jakiejś aktywności, utrzymania ciała i kondycji w najlepszym stanie powstała dziedzina street workout. Nazwa street oznacza ulice, a workout – trening. Osoby trenujące ten sport nie potrzebują zbyt wiele sprzętu – czasami wystarczy sama drabinka, drążek i dostęp do wolnej przestrzeni. Najczęściej uprawiany jest na świeżym powietrzu, a jak wiadomo – ćwiczenia na zewnątrz pozwalają dotlenić organizm oraz dostarczyć niezbędnych witamin. Ten sport z zewnątrz może wydawać się prosty, jednak ten, kto go spróbował dobrze wie, jaki poziom trudności osiąga ta dyscyplina. Wymagana jest w niej bardzo dobra sprawność ruchowa, doskonała kondycja, wytrzymałość oraz siła mięśni. Takie ćwiczenia oparte są na wykorzystaniu własnej masy ciała, dlatego sprzęt niekiedy ogranicza się do minimum.

hantle do ćwiczeńJednak urządzenia street workout dla aktywnych bardzo często pomagają w wykonaniu wielu ćwiczeń czy trików. Nazywany również jako trening kalisteniczny najczęściej wykorzystuje koła gimnastyczne, drabinki oraz drążki. Jednak street workout nie do końca to samo co kalistenika. Te dwie dziedziny nieco różnią się od siebie. Do tej drugiej zaliczają się ćwiczenia takie jak pompki, brzuszki podciąganie czy stanie na rękach. Inną różnicą jest to, że kalistenika to nieco starszą dyscyplina. Posiada swoje zawody, w których wykorzystuje się tylko i wyłącznie własny ciężar. W street workoucie kilka lat temu nastąpiły pewne zmiany, które spowodowały, że w niektórych ćwiczeniach dodawane jest dodatkowe obciążenie, np. przy robieniu dipów czy podciągania. Dodatkowo, na wielu zawodach zawodnicy zakładają kamizelki, mające dodatkowe obciążenie. Oba sporty niekiedy ciężko odróżnić, przez co bardzo często są mylone ze sobą.

Pragnąc rozwinąć swoje mięśnie, wzmocnić, poprawić kondycję czy wygląd zewnętrzny, warto pomyśleć o treningu street workout. Ogranicza się on do minimum, ponieważ wystarczy sama drabinka oraz drążek, aby moc wykonać pełnowartościowy trening. Należy jednak pamiętać o chęci i samozaparciu, ponieważ początki w tym sporcie bywają trudne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.