trener osobisty

Jak znaleźć dobrego trenera osobistego?

Samodzielne układanie planu treningowego ma wiele zalet. W oparciu o własne doświadczenie, czy porady dostępne online możemy wybrać ćwiczenia jakie nam odpowiadają i wykonywać je w takich seriach jak chcemy. Nic nas to nie kosztuje. Jednak cena nie powinna być tu głównym kryterium.

Trener z doświadczeniem

 trener osobistyW końcu sport to zdrowie, a na zdrowiu nie warto oszczędzać. Dlatego też czasem warto jest skorzystać z pomocy fachowca. Zadaniem trenera osobistego jest przygotowanie nam planu treningowego, tak byśmy zrzucili zbędne kilogramy, wzmocnili wszystkie mięśnie, czy też byli bardziej rozciągnięci. Obecnie jednak trenerów jest dużo. Jak znaleźć tego, który faktycznie zna się na rzeczy, przygotuje odpowiedni plan i jego pomoc okaże się nieoceniona? Każdy dobry i popularny trener osobisty ze Szczecina powinien mieć duże doświadczenie w sporcie. Często trenerami zostają absolwenci AWF, ale dyplom nie jest wymagany w tej branży. Chodzi o to, że trener ma odpowiednie przygotowanie, zna się na sporcie, ma doświadczenie. Poza tym, musi się on znać na anatomii, budowie mięśni, wiedzieć przy jakich schorzeniach nie powinno się wykonywać konkretnych ćwiczeń. W przeciwnym razie mógłby on doprowadzić do kontuzji swojego podopiecznego. Warto zatem szukać trenerów, którzy mają wieloletnie doświadczenie, ukończyli kierunkowe studia, mają osiągnięcia sportowe.

 trener osobistyDruga kwestia to osobowość trenera. Trener powinien zachęcać swoich klientów do ćwiczeń. Każdy podopieczny jest jednak inny. Jednego będzie motywowało to, że dzięki temu, że dba o siebie może wejść bez zadyszki na czwarte piętro, a inny dopiero jak będzie blisko osiągnięcia celu i zrzucenia połowy wagi to będzie czuł, że było warto. Trener powinien być cierpliwy, elastyczny, umieć dotrzeć do każdego klienta i znaleźć dla niego odpowiedni sposób motywacji do ćwiczeń. Tutaj przydaje się sprawdzanie internetowych opinii na temat trenerów. Wielu klientów pisze o tym, czy współpraca układała się dobrze, czy wszystko wiedzieli co i jak, czy mieli wsparcie trenera na każdym etapie treningów, czy też wolał się on zajmować czymś innym podczas ćwiczeń. Dla wielu osób na pewno będzie ważne też to, czy trener ma przygotowanie z zakresu dietetyki.

Mógł on ukończyć studia kierunkowe, kursy dla dietetyków, czy po prostu interesować się tym tematem i mieć osobiste doświadczenia odnośnie stosowania różnych diet. Dzięki temu będzie mógł on nam nie tylko przygotować plan ćwiczeniowy, ale także dopasować go do planu żywieniowego na cały tydzień. Taka kompleksowa usługa na pewno będzie dobrym wyborem.