impreza firmowa

Imprezy firmowe na Śląsku

W ostatnim dwudziestoleciu błyskawicznie rośnie liczba dużych firm w Polsce, co wiąże się z kilkoma czynnikami. Po pierwsze, małe, rodzinne firmy powstałe w trakcie transformacji ustrojowej kraju po 1989 roku rozrosły się i zatrudniają nierzadko setki i tysiące pracowników. Po drugie, polepszające się wciąż warunki gospodarczo – administracyjne sprzyjają przedsiębiorczości i umożliwiają tworzenie dużych przedsiębiorstw, na co wpływ ma też z pewnością boom inwestycyjny i duża ilość łatwo dostępnego kapitału.

Popularne imprezy dla firm

impreza firmowaOtwarcie gospodarcze Polski przyciągnęło również zagraniczne firmy i korporacje, które otworzyły tu swoje przedstawicielstwa, siedziby i fabryki. Gwałtowny wzrost liczby dużych przedsiębiorstw wiązała się również z koniecznością rozbudowy infrastruktury turystyczno – wypoczynkowej dla niezwykle popularnych w ostatnich latach wyjazdach organizowanych przez duże firmy, a mających zapewnić wypoczynek i pełniejszą integrację pracowników. Wiąże się to z koniecznością wybrania miejsca o dobrze zorganizowanej bazie rekreacyjnej i wypoczynkowej, dlatego duża impreza firmowa na Śląsku to bardzo popularna i nie nastręczająca wielu trudności w zorganizowaniu opcja dla dużych przedsiębiorstw i korporacji. Wielość atrakcji turystycznych powiązanych z położeniem geograficznym regionu i jego bogatą historią, a także rozbudowane zaplecze hotelarsko – gastronomiczne, przyciągają jak magnes wycieczki pracownicze z całej Polski i z zagranicy.

impreza firmowaDuże kompleksy wypoczynkowe są wyposażone we wszelkie udogodnienia, jak na przykład baseny, spa, kluby i dysponują również salami konferencyjnymi oraz pełną infrastrukturą pozwalającą zorganizować sprawnie nie tylko imprezę firmową, ale również spotkanie biznesowe liczone w setkach uczestników. Region Śląska wykorzystał swoje położenie geograficzne i rozbudowaną infrastrukturę do zaistnienia na wielu płaszczyznach gospodarczych, w tym w turystyce pracowniczej i organizacji eskapad integracyjnych, tak popularnych wśród średnich i dużych przedsiębiorstw. Duża liczba hoteli i ośrodków wypoczynkowych oraz doskonale zorganizowane usługi cateringowe pozwoliły regionowi przyciągnąć firmy z całego obszaru Europy zachodniej i południowej, a w ostatnich latach notuje się również wzrost liczby przyjazdów wycieczek firmowych od naszych wschodnich sąsiadów, zwłaszcza z Ukrainy i Rosji.

Śląsk stał się poniekąd centrum spotkań dla biznesu zza naszych wschodnich i zachodnich granic, co procentuje nie tylko w przychodach finansowych dla gospodarki regionu, ale także rozwojem infrastruktury wypoczynkowo – turystycznej i zebraniem cennego doświadczenia dla branży cateringowej i hotelarskiej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *