torba rowerowa

Dostawki, kosze, sakwy – transport rowerowy

Miłośnicy aktywnego wypoczynku lubią spontanicznie wskoczyć na rower i po prostu pojechać na przejażdżkę przed siebie. Dotlenią się, spalą kalorie, opalą, a przy tym będą się dobrze bawić. Wtedy nie trzeba nikogo, ani niczego ze sobą zabierać, a jedynie mieć dobre chęci. Co w wypadku kiedy podróżujemy z dzieckiem, pupilem, czy mamy plecak do zabrania?

Jak się zapakować na wyjazd?

sakwa na rower Podróż zarówno z maluchem, jak i ze starszakiem jest jak najbardziej możliwa. Młodsze dzieci wozi się w dostawkach. To rodzaj małego ,,domku” na kółkach, który mocuje się do ramy roweru, tak że ,,jedzie” on z boku. Maluch może się wygodnie rozsiąść. Z trzech stron i od góry chroniony jest on mocnym materiałem, więc niestraszne jest mu słońce, deszczy czy wiatr. Z przodu zwykle jest przewiewna moskitiera, przez którą dziecko może obserwować okolicę podczas jazdy. Starsze dzieciaki wozi się w fotelikach rowerowych lub na samym bagażniku. Foteliki z tworzywa sztucznego montuje się tak, że dziecko siedzi przodem do kierunku jazdy i widzi plecy rodzica, może się go też przytrzymać podczas podróży. W foteliku maluch jest przypięty pasami, tak by jazda była maksymalnie bezpieczna. Starsze pociechy można posadzić na bagażniku bez fotelika, choć przyda się miękka poduszka jako siedzisko. Co z pupilami? Małe psy czy koty także można zabierać w podróż rowerową. Służą do tego specjalne kosze transportujące montowane na bagażniku.

torba rowerowa Zwykle są one zrobione z wikliny, z przodu mają metalowa kratkę jako zamknięcie. Dzięki temu pupil jest chroniony, a jednocześnie ma zapewniony dostęp powietrza i widzi swojego właściciela. Kosz przydaje się kiedy zawozimy pupila do weterynarza, na strzyżenie, czy też na spacer do lasu by się wybiegał. Jak przewozić klucze, kurtkę, pieniądze czy wodę? Małe rzeczy można schować do kieszeni, choć nie jest to zbyt praktyczne. Lepsza będzie specjalna sakwa na rower MTB. Występują one w różnych wielkościach i kształtach. Miękka sakwa może być zamontowana na uchwytach kierownicy, między ramą lub przy bagażniku, a nawet pod siedziskiem. Są pojemne, praktyczne, zawsze można je zdjąć i wyprać kiedy się zabrudzą. Do sakwy z tkaniny łatwiej też upchnąć wiele rzeczy naraz, bo wiadomo, że materiał się trochę rozciągnie, a metalowy koszyk czy kufer już nie.

Jazda rowerem z maluchem, psem, czy choćby z dużą ilością bagażu nie musi być niekomfortowa. Wszystko zależy od odpowiednich akcesoriów jakie kupimy. Dostawka, fotelik, transportem czy sakwy z pewnością nie raz nie dwa się przydadzą.