trampoliny

Dlaczego warto wybrać ziemne trampoliny?

Trampoliny każdemu dziecku z pewnością kojarzą się ze świetną rozrywką. Wesołe skakanie na siatce, bieganie, a nawet robienie salt pozwala na pozbycie się nadmiaru energii, wzmocnienie kondycji i oczywiście na miłe spędzenie wolnego czasu w samotności lub w towarzystwie. Jakie jednak wybrać trampoliny by dziecko mogło się bezpiecznie bawić i nie zrobić sobie krzywdy?

Trampoliny montowane w ziemi

trampoliny Zwykle w sklepach można kupić trampoliny stawiane na metalowym stelażu. Elastyczna mata rozpięta jest na wysokości około metra nad ziemią, pod trampoliną nic się nie znajduje. Takie trampoliny mają także ,,ściany” wykonane z półprzeźroczystej siatki, która zapobiega przypadkowemu wypadnięciu z maty. Tego typu sprzęty są łatwo dostępne i coraz tańsze. Jednak są średnio stabilne, siatka nie zapewnia pełnej ochrony przed upadkiem, w dodatku mata ma maksymalne obciążenie, więc np. osoby dorosłe nie mogą korzystać z trampolin w obawie przed zarwaniem się urządzenia. Czy jest inne wyjście? Warto zamówić ziemne trampoliny od producenta. Taka trampolina, jak sama nazwa wskazuje, montowana jest w ziemi. Wkopuje się ją w grunt, w związku z tym mata jest na tej samej wysokości co teren dookoła trampoliny. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

trampoliny Po pierwsze, nawet małe dzieci mogą bez problemu wskoczyć na trampolinę, jak również z niej zejść. W przypadku trampolin na stelażu żeby dostać się na matę to trzeba wspiąć się po drabince. Druga sprawa to bezpieczeństwo. Jeśli dziecko się przewróci na trampolinie ziemnej to nic sobie nie zrobi. Jednak jakby spadło z tradycyjnej trampoliny to może nie tylko się posiniaczyć czy skaleczyć, ale nawet skręcić kostkę. Trampoliny ziemne montowane są w gruncie na stałe, zatem z jednej strony są bardzo stabilne, a z drugiej nie trzeba się martwić o ich składanie/rozkładanie i przechowywanie. Czy trampoliny ziemne mają wady? Na pewno jest to ich wysoka cena. Dobrą klasyczną trampolinę można kupić za kilkaset złotych, ponad gdy taka ziemna to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Jednak wiadomo, że bezpieczeństwo i zdrowie dziecka jest bezcenne i nie powinno się na tym oszczędzać. Lepiej jest kupić raz dobrej jakości produkt i mieć pewność, że wybrało się to co najlepsze, niż kupić byle co i potem żałować.

Jak widać czasem warto zapoznać się z nowościami w danej dziedzinie i kupować to co nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne. Zdecydowanie trampoliny ziemne to coś w co warto zainwestować. Świetnie sprawdzą się na wszelkich miejskich placach zabaw, ale także w przydomowym ogrodzie.

Zobacz także https://jumpo.pl/