wieczny kwiat

Czym jest wieczny kwiat?

Dawanie kwiatów jest w dalszym ciągu jednym z częściej wykorzystywanych sposobów na uczczenie wyjątkowych okazji w życiu bliskich osób. Minusem każdego gatunku kwiatów jest jednak z pewnością ich bardzo niska trwałość, przez co z takiego prezentu cieszyć się można zazwyczaj przez bardzo krótki czas. Nic dziwnego, że od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się, tak zwane wieczne kwiaty.

Co warto wiedzieć o wiecznym kwiecie?

wieczny kwiat - róża Są to kwiaty, zazwyczaj różne, które zamknięte zostały w specjalnym, szklanym pojemniku. Dzięki specjalnemu procesowi, kwiaty takie zachowują swoją wyjątkową trwałość jak również i piękno nie przez kilka dni, ale nawet przez okres który będzie dochodzić do 2 lat. Oczywiście, aby było to możliwe trzeba wybrać kwiaty, które są aktualnie w odpowiednim stadium swojego rozwoju. Zdecydowanie najczęściej wybierane są w tym celu te kwiaty, które znajdują się już w okresie pełnego rozkwitu. Kolejnym korkiem, który jest konieczny do przygotowania wiecznego kwiatu, okazuje się być jego zanurzenie na kilka dni w specjalnego rodzaju roztworze stabilizującym. Zazwyczaj, duży procent takiego roztworu stanowi gliceryna, czyli naturalna substancja o właściwościach nawilżających, oraz konserwujących. Właśnie taki sposób powstaje wieczny kwiat – róża jest głównym gatunkiem, który jest w takim celu wykorzystywany.

wieczny kwiat Podczas postępującego procesu stabilizacji wybranego kwiatu, naturalne soki znajdujące się w roślinie zamieniane są na preparat stabilizujący. Pozwala to na zachowanie tego kwiatu w odpowiednim stanie przez rekordowo długi czas, jedynie ich barwa ulega często zmianie. Z tego też względu, przedsiębiorstwa zajmujące się wyrabianiem takich właśnie kwiatów, decydują się bardzo często na ich dobarwianie. Można zabarwić róże zarówno na jej kolor oryginalny, ale także i taki, który w przyrodzie nie występuje, tworząc jednocześnie unikanie oraz intrygująco prezentujący się upominek, który może się doskonale sprawdzać w czasie różnego rodzaju okazji. Tak spreparowane kwiaty, okazują się być zupełnie obojętne dla człowieka. Pozbycie się z nich naturalnych substancji powoduje, że tracą one niemal zupełnie swoje właściwości uczulające.

Takie kwiaty, wydają się więc doskonale sprawdzać jako prezent dla alergików, którym wręczenie kwiatów naturalnych nie byłoby najlepszym pomysłem. Jednocześnie, warto pamiętać o tym, że tak przygotowane kwiaty w dalszym ciągu swoim wyglądem będą nawiązywać do kwiatów naturalnych, co wydaje się być idealnym pomysłem na prezent na przykład na dzień kobiet, walentynki, czy też dzień matki.