usługi analizy kolorystycznej

Co zapewnia profesjonalna analiza kolorystyczna?

Dobór właściwego stroju, który zapewnia dobrą prezencję nie skupia się jedynie wokół dostosowania elementów garderoby do aury czy okazji. Niezwykle ważne są też takie kwestie, jak odpowiedni fason czy kolorystyka odzieży.

Funkcjonowanie analizy kolorystycznej?

usługi analizy kolorystycznejW tych sprawach najlepiej poradzić się doświadczonego stylisty ubrań. Dokona on nie tylko dobrego dopasowania fasonów, ale także kolorów odzieży. Jeśli już zostanie opanowana ta umiejętność, można samemu wykonywać analizę kolorystyczną, wykorzystując techniki przekazane przez stylistę lub wyuczone na kursie. Dobór właściwych kolorów ubrań, które korespondują z danym typem urody to jedna z najczęstszych usług oferowanych przez profesjonalnych stylistów ubrań. Dzięki niej wiele osób przestaje kupować odzież w niedopasowanych odcieniach, co znacznie ułatwia zakupy, a w dalszej perspektywie pozwala także zaoszczędzić spore sumy pieniędzy. Fachowa analiza kolorystyczna skupia się wokół określenia, jakim typem urody z dostępnej palety barw jest dana osoba. Podstawowe dwa to ciepły i zimny. Następnie, w oparciu o takie składowe, jak kolor oczu, włosów czy skóry, dobierane są również podtypy odnoszące się do pór roku: wiosna, lato, jesień, zima.

usługi analizy kolorystycznejZaopatrzenie się jedynie w takie kolory ubrań, jakie pasują do typu urody pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu przy doborze outfitu na każdą okazję. Z takiej usługi często korzystają osoby, które muszą prezentować się nienagannie w pracy, czyli prezenterzy, gwiazdy estrady czy politycy. Do wykonania profesjonalnej analizy kolorystycznej styliści często używają chust w różnych odcieniach. Każdą z nich przykładają do twarzy klienta i obserwują, jak zmienia się ich wygląd. Odzież w odpowiednich kolorach maskuje wszelkie potencjalne niedoskonałości cery, zmarszczki lub objawy zmęczenia. Podkreśla też naturalny odcień skóry, dzięki czemu dana osoba wygląda na zdrową i wypoczętą. Tego typu usługi mogą przyczynić się do poprawy samooceny każdej osoby. Najlepsza paleta barw dobrana do typu urody pozwoli wydobyć największe zalety danej osoby. Koloryści uwzględniają także indywidualne preferencje swojego klienta, by czuł, że otacza się on swoimi ulubionymi kolorami. Zapewnia to jego dobre samopoczucie na co dzień.

Czasem drobny dodatek, taki jak apaszka czy kapelusz w odpowiednich odcieniach, może nadać całej stylizacji oryginalnego charakteru i sprawić, że noszące ją osoby wyróżnią się w tłumie. Wykonanie fachowej analizy kolorystycznej zapewnia większy komfort kompletowania właściwych elementów garderoby na co dzień.