Wymarzone wakacje, czy marzenie o wakacjach? cz.1

Wakacje: upragnione dni relaksu. Jedyne, co chciałoby się robić w owym czasie, to leżeć brzuchem do góry, popijać chłodny napój i słuchać szumu fal. Z tego snu zazwyczaj budzi nas limit na koncie. Jednak nic straconego: wciąż istnieją kompromisy.

Urlopowa logistyka

Wraz ze zbliżającym się okresem urlopowym, myśl gdzie spędzić tanio wakacje coraz częściej nie daje nam spokoju. Im bliżej lata, tym więcej czasu poświęcamy na pielęgnację naszych marzeń. Jednak lepiej nie zwlekać zbyt długo. Wyjazd, zwłaszcza za granicę trzeba dokładnie zaplanować, aby uniknąć przykrych niespodzianek i móc cieszyć się każdą chwilą. Opiszemy teraz niektóre sposoby na to, jak zaoszczędzić na wakacjach bez potrzeby rezygnowania z wygody czy atrakcji odwiedzanego miejsca. Planowanie wakacji powinno zacząć się już na kilka miesięcy przed spodziewanym wyjazdem. Wskazane jest, aby oferty i ceny interesujących nas wypraw porównać na różnego rodzaju portalach turystycznych, na bieżąco uaktualniających swoje dane.

Jeżeli natomiast naszą „wyprawę życia” pragniemy zaplanować od początku do końca według własnych upodobań, musimy naszemu przedsięwzięciu poświęcić nieco więcej czasu i uwagi. Musimy zaplanować nie tylko podróż do celu, ale i noclegi, atrakcje, a także powrót. Zawsze też powinniśmy pamiętać o małej nadwyżce gotówkowej „na wszelki wypadek”. Samodzielność jest trudniejsza, ale możliwa. Możemy wykorzystać kilka sprawdzonych trików. Jednym z nich jest skorzystanie z portali, umożliwiających wykupienie potrzebnych nam usług np. zakwaterowania w hotelu, atrakcji, posiłków w restauracji, itp. – dokonując konkretnych rezerwacji, przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie aktywnie zaplanować cały pobyt.

Papużki nierozłączki, czyli razem taniej

Wakacje za granicą tanio można spędzić zarówno podróżując ze znajomymi, jak i z rodziną. Istnieje też wiele ofert pozwalających na tanie wycieczki dla dwojga (pary są jedną z największych grup docelowych). Często pary otrzymują wiele zniżek, właśnie ze względu na swój stan cywilny. Nie mówimy jedynie o romantycznych rejsach, czy wypoczynku w luksusowym spa. Rzeczy te istotnie są niebywale przyjemne, ale nie należą do najtańszych. Inaczej sytuacja ma się w przypadku nastrojowych, niewielkich pensjonatów, w których spędzić możemy wspaniałe chwile bez wścibskich spojrzeń oraz tłoku.

Odpowiednio dobrana lokalizacja pozwoli nam również na miłe spacery po plaży, ogrodowymi alejkami lub miejską starówką. Najważniejsza jest dla nas bliskość drugiej osoby, oraz to, że nasze wakacje tanio zostały zaplanowane, a jednak odnoszą same sukcesy. Jednak cóż nie zbliża do siebie mocniej niż adrenalina i przygoda? Osoby, które nie odnajdują się w cichej i spokojnej atmosferze, mogą zacząć swój urlop od wypadu w góry lub nawet tropikalnej dżungli. Wycieczka do lasów deszczowych to może nie do końca najtańsze wakacje za granicą, ale wcale nie muszą być najdroższą inwestycją jaką przyszło nam w życiu popełnić.

Przeglądając porównywarki internetowe, możemy znaleźć oferty rozpoczynające się od około 460 złotych za osobę. Czasami warto zainwestować nieco więcej, zwłaszcza jeśli istnieje możliwość, że w chwili zagrożenia na linowym moście nasza amazonka wpadnie nam wprost w ramiona. Zwycięstwo gwarantowane. A może bliżej serca naszej ukochanej jest nie egzotyczna flora, ale fauna? Jeśli tak, zaplusujemy aranżując dla niej wycieczkę po rafach koralowych. Poświęcimy na to przedsięwzięcie około 400 złotych za osobę, jednak jej szczęście jest przecież bezcenne.

Podsumowanie

To oczywiście niektóre z naszych propozycji. Warto zaangażować się w poszukiwania samemu i dobrać coś dla swoich indywidualnych potrzeb, ale my uważamy, że od takich pozycji warto zacząć. W następnej części artykułu, pokażemy w jaki sposób zaoszczędzić na niektórych rzeczach, aby móc pozwolić sobie na inne małe szaleństwa.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *