tenis dla dzieci

Zajęcia tenisowe dla dzieci

Zabawa to najlepszy sposób na to, by zachęcić dzieci do regularnej aktywności fizycznej. Jeśli już od małego zachęca się swoją pociechę do sportu, jest większe prawdopodobieństwo, że będzie ona regularnie ćwiczyć w przyszłości. Uniknie dzięki temu nadprogramowych kilogramów i wielu chorób. Jednak jak zachęcić do tego dziecko?

Tenis może być zabawą

tenis dla dzieciPrzede wszystkim, formuła zajęć musi być możliwie jak najbardziej atrakcyjna. Maluchy szybko się zniechęcają, jeśli coś im nie wychodzi. Dlatego najlepszą nauką jest ta poprzez zabawę. Tenis dla dzieci rozpoczyna się bardzo często od zabaw, do których wykorzystuje się baloniki czy plastikowe rakietki. Są one lżejsze od rakiet tenisowych, dzięki czemu łatwiej jest je utrzymać w niewielkiej dłoni. Zdarza się, że tego rodzaju aktywności są na kinder balach, które często są organizowane w szkołach tenisowych. To właśnie wtedy często maluchy, które nie miały wcześniej kontaktu z tym sportem, mogą go poznać. W grupie dzieci jest raźniej, bo zachęcają siebie wzajemnie do ruchu. Jeśli, zmotywowane do sportu dziecko będzie chciało kontynuować naukę, warto zapisać je na takie zajęcia pozalekcyjne. Są one organizowane w małych grupach. Dzięki temu instruktor może poświęcić dużo uwagi każdemu dziecku zgodnie z jego potrzebami. Małe grupy są formowane w zależności od umiejętności, z jakimi dzieci pojawiają się na korcie.

tenis dla dzieciNie ma więc sytuacji, że np. dziecko będzie czuło się gorsze, bo umie mniej. Trener w trakcie spotkań będzie uczył dzieci właściwego trzymania rakiety oraz taktycznych sposobów na odbijanie piłki. Jeśli dziecku będzie raźniej w towarzystwie mamy lub dziadka, jest także taka możliwość, by ktoś z rodziny brał udział w zajęciach. Jednak ważną umiejętnością, jakie nabywają dzieci podczas warsztatów jest samodzielność. Maluchy muszą same zadbać o to, żeby się przebrać czy zdążyć wykonać dane ćwiczenie. Będzie to świetne przygotowanie do szkoły. Dodatkowe zajęcia sportowe będą także okazją do spotkania się z rówieśnikami. W ich trakcie, muszą ze sobą współpracować i słuchać siebie nawzajem. Uczy ich to wielu społecznych zachowań. Zdarza się, że zżyte ze sobą dzieci chcą także wziąć udział w obozach sportowych, które są bardzo popularne.

Zachęcenie maluszka do sportu warto rozpocząć od zabawy. Jest to najważniejsza zasada, jaką kierują się ci, którzy kształcą dzieci w tym zakresie. Instruktorzy starają się zrobić wszystko, aby zajęcia były dla maluchów jak najbardziej atrakcyjne i zachęcające do kontynuowania sportowej przygody z tenisem ziemnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *