dobry fotograf ślubny

Praca jako fotograf ślubny

Wiele osób, które pasjonują się fotografią chce pracować jako fotograf śluby. To praca dochodowa, a popyt na nią wciąż istnieje, mimo iż na rynku jest już wielu profesjonalistów. Praca z ludźmi daje wiele satysfakcji, a nienormowany czas pracy jest pożądaną rzeczą, zwłaszcza wśród młodych osób. Pracuje się głównie od piątku do niedzieli (zdjęcia), a potem w domu (obróbka).

Fotograf a własna działalność

dobry fotograf ślubny Co trzeba wiedzieć o pracy fotografa? Przede wszystkim wiadomo, że liczą się umiejętności. Na szczęście obecnie można je doskonalić na licznych kursach i warsztatach, zarówno kilkudniowych (czy nawet weekendowych), jak i kilkumiesięcznych (wakacyjnych) lub rocznych. Kursy skierowane są dla osób początkujących i zaawansowanych. Dla fotografów ślubnych są nie tylko dedykowane szkolenia, ale także przydają się kursy ze zdjęć portretowych, rodzinnych, czy z obróbki w programach graficznych. Druga kwestia to posiadany sprzęt. Na początku swojej drogi fotograf musi sporo zainwestować. Aparat pełnoklatkowy, kilka obiektów, filtry i akcesoria to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wiele osób musi wziąć kredyt lub decyduje się na zakup używanego sprzętu. Każdy bardzo dobry fotograf ślubny w Łodzi kiedyś zaczynał i musiał się liczyć z tym, że na początku nie będzie łatwo. Jak każdy pracownik do wynajęcia musi zarejestrować swoją działalność, jak i zareklamować się.

dobry fotograf ślubny Przydają się tu portale internetowe oraz magazyny tematyczne, bo wiadomo że reklama trafi do właściwych odbiorców. Często też pierwsze zlecenia są robione za darmo lub za niewielką opłatą, po to by fotograf miał zdjęcia do portfolio. Ono także ma znaczenie. Poza własną stroną internetową można je pokazywać na forach i grupach fotograficznych, czy o tematyce ślubnej. Fotograf ślubny powinien także umieć dogadać się z klientem. Musi być miły, kulturalny, umieć dostosować się do sytuacji i do wizji młodej pary. Jedni będą chcieli mieć zdjęcia w plenerze, inni w studio, jedni romantyczne, a drudzy artystyczne. Nie powinno się zniechęcać potencjalnych klientów ani zamykać się na jeden styl fotografii, bo to ogranicza nam szanse na pracę. Wszechstronny i umiejący się dogadać z każdym fotograf ma największe szanse na powodzenie w zawodzie. Żeby stać się znanych fotografem to trzeba się wiele napracować.

Stworzenie atrakcyjnego portfolio, zakup dobrego jakościowego sprzętu i skuteczna reklama to nie jest zadanie na jeden weekend. Każdy kto chce zajmować się fotografią ślubną zawodowo powinien mieć w sobie siłę, determinację i pasję, tak by praca dawała mu wiele satysfakcji, nie tylko finansowej.

Dodaj komentarz