lampy vintage

Oświetlenie w stylu vintage

Nasze mieszkanie lub dom to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu warto więc zadbać abyśmy się czuli w nim „jak w domu”. Wystrój wnętrza ma wpływ na nasze samopoczucie, dlatego urządzając nasze cztery kąty musimy mieć na uwadze wiele czynników wpływających na to jak postrzegamy nasze otoczenie.

Lampy w modnym stylu

 lampy vintageWażnymi elementami wystroju jest z pewnością kolorystyka ścian oraz stylistyka mebli w każdym pomieszczeniu. Ważne jest aby w pokojach przeznaczonych do relaksu lub snu ściany nie były pomalowane jaskrawymi, pobudzającymi wizualnie farbami, a raczej stonowanymi, pastelowymi raczej kolorami. Wybór mebli to oczywiście sprawa indywidualnego gustu i upodobań oraz wartości użytkowej poszukiwanej według potrzeb. Dużą popularnością cieszą się ostatnio meble w stylu vintage, w którym to pojęciu mieści się wiele konwencji stylistycznych różnych krajów i wieków, których wspólnym mianownikiem jest pochodzenie z poprzednik epok lub co najmniej sprzed kilkudziesięciu lat. Aktualnie dominującą estetyką możemy nazwać styl kolonialny oraz indyjski. Kolejnym elementem decydującym o komforcie naszego mieszkania jest jego oświetlenie – właściwy dobór światła ożywi lub stonuje kolory, zależnie od potrzeb.

 lampy vintageWspaniale komponują się w otoczenie stylizowane lampy vintage, wykonane najczęściej z postarzanych materiałów, w różnorodnej stylistyce. Wolnostojące lampy pokojowe, podwieszane lampy i karnisze, lampy na trójnogu do czytania na kanapie czy lampy na biurko, dodadzą uroku i stylu każdemu mieszkaniu. Wspaniale wkomponują się w stylistykę mebli vintage, bauhaus i industrial, ale będą także ozdobą współczesnych mebli i dodadzą szyku i klasy każdemu pomieszczeniu. Wprawdzie lampy vintage są stylizowane na stare lub nawet wiekowe, ale konstrukcja elektryczna jest jak najbardziej nowoczesna, dostarczając pożądaną jasność i temperaturę oświetlenia w technologii halogenowej lub ledowej. Dzięki temu nasze oko nie tylko będzie cieszyć wspaniały dizajn lamp, ale również bezpieczne i przyjemne światło oraz niski rachunek za zużycie energii elektrycznej. Oświetlenie to bardzo ważny element wyposażenia domu, choć często traktowany pobieżnie, bez należytej uwagi, przez co często mamy wrażenie, że czegoś brakuje nam do odczuwania pełnej satysfakcji. Dobranie niewłaściwego oświetlenia może także skutkować w późniejszych latach pogorszeniem wzroku.

Warto więc dobrać odpowiednie lampy, których wzornictwo wpasuje się w estetykę pomieszczenia i zapewni dobre źródło światła. Oświetlenie w stylu vintage z pewnością nada ten wyjątkowy sznyt i elegancję, na które odwiedzający nas sąsiedzi i goście będą patrzeć z zazdrością.

Dodaj komentarz