karta przedpłacona w prezencie

Oryginalnie i niedrogo – pomysły na tanie prezenty

Kilka razy w roku niemal każdy z nas staje przed dylematem, co kupić w prezencie urodzinowym, świątecznym czy z okazji rocznicy. Chcemy, aby upominki cieszyły obdarowanych i były pomysłowe. Niemniej jednak zakup niespodzianki zawsze oznacza wydatek. Czy tylko kosztowne podarunki są mile widziane? Oczywiście, że nie. Stąd właśnie wziął się pomysł na stworzenie listy niedrogich i oryginalnych prezentów na różne okazje.

Tanie prezenty dla dorosłych

tanie prezenty na różne okazjeCzęsto zdarza się, że nie wiemy, czym obdarować dorosłych członków rodziny, ponieważ to osoby, które „już wszystko mają”. Dodatkowym wyzwaniem może być napięty budżet prezentowy. Czy teściowa lub wujek ucieszą się z podarunku o wartości 30-40 złotych? Jeśli wykażesz się pomysłowością, na pewno tak. Upominek nie musi być drogi, by sprawić przyjemność drugiej osobie. Poniżej znajdziesz pomysły na tanie prezenty dla dorosłych, które możesz kupić w cenie do 40 złotych każdy. Oto one:

jedzenie w prezencieProdukty spożywcze

Jeśli nie chcesz, by Twój prezent wylądował w czeluściach szuflady, możesz obdarować bliskich czymś jadalnym. Produkt spożywczy to zawsze udany podarunek, ponieważ jest praktyczny, smaczny i zabiera miejsce w szafce tylko przez jakiś czas. Co wśród artykułów do jedzenia i picia nadaje się na prezent? Wiele rzeczy, np. wino, słodycze, kawa, herbata itp.

Jeśli chcesz zaskoczyć solenizanta, możesz wręczyć mu także coś mniej typowego, np. egzotyczny owoc lub regionalny miód. Słoiczek czy dorodny ananas przewiązane ładną wstążką wyglądają ciekawie i na pewno wyróżnią się na tle innych prezentów.

Jeśli jednak Twój budżet jest bardzo napięty i nie możesz pozwolić sobie na zakup np. butelki dobrego wina, upiecz ciasto, babeczki albo pierniczki. Domowy wypiek zawsze sprawdza się w roli prezentu, ponieważ jest nie tylko pyszny, ale wyraża także serdeczne uczucia wobec solenizanta.

rośliny w prezencieRośliny doniczkowe, sadzonki, cięte kwiaty

Fanom ogrodnictwa możesz podarować sadzonki drzewek i krzewów lub cebulki kwiatów. Piękna odmiana róż czy tulipanów na pewno zachwyci solenizanta, który doceni Twoje starania. Taki prezent jest niedrogi, więc tym bardziej warto go ładnie zapakować, by sprawić przyjemność bliskiej osobie. Sadzonki możesz ozdobić wstążką, a cebulki umieścić w ładnym koszyczku. Estetyczne opakowanie jest częścią niespodzianki i warto włożyć w jego dopracowanie nieco wysiłku.

Innym pomysłem na upominek dla wielbicieli roślin są kwiaty doniczkowe. Pamiętaj, by kupować je w zaufanych kwiaciarniach, ponieważ te z marketów mogą szybko opaść lub być źródłem szkodników. Wybieraj rośliny ze zdrowymi liśćmi i bez widocznych oznak chorób. Doniczkę możesz przyozdobić wstążką, aby upominek zyskał więcej uroku.

Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, nie przepada za uprawą roślin, wręcz jej bukiet z ciętych kwiatów. Jest on nietrwały, ale dla solenizanta bez zacięcia ogrodniczego, to zaleta. Ładna wiązanka cieszy oczy przez kilka dni, przypominając jubilatowi o wizycie gości.

karta przedpłacona w prezencieKarta podarunkowa do księgarni lub książka

Karty przedpłacone o niedużym nominale nie sprawdzą się w przypadku sieciowych sklepów z odzieżą lub markowych perfumerii. Aby je wykorzystać, solenizant musiałby sporo dopłacić do wybranego produktu. Dużo lepszym pomysłem jest zakup karty podarunkowej do księgarni. W cenie do 40 zł można znaleźć ciekawą książkę i nie wymaga to czekania na okres promocji czy przecen.

Jeśli znasz gust literacki solenizanta, podaruj mu konkretny tytuł. Ładnie zapakowana książka z osobistą dedykacją to pamiątka na całe życie.

Tanie prezenty dla dzieci

maskotki ręcznie robioneRęcznie wykonana maskotka

Wbrew pozorom uszycie zabawki dla dziecka nie jest trudne. W sieci można znaleźć mnóstwo poradników i filmów instruktażowych, jak samodzielnie tworzyć urocze przytulanki. Taki unikalny pluszak spodoba się i dziecku, i nastolatkowi. Pamiętaj jednak, by wziąć pod uwagę zainteresowania solenizanta. Ręcznie wykonana maskotka może nawiązywać do jego hobby, ulubionej bajki czy bohatera filmu. W ten sposób niedrogi prezent stanie się bezcenny.

spędzanie czasu z dzieckiem Wspólne wyjście

Dzieci lubią, gdy poświęca się im czas i uwagę. To jedne z najcenniejszych wartości w życiu, zatem zamiast kupować prezent, możesz zabrać solenizanta np. na lody, spacer do parku połączony z karmieniem kaczek, do ciekawego muzeum albo na wycieczkę rowerową.

 

prezent składkowyPrezent składkowy

Zakup jednego prezentu przez kilka osób to zawsze dobry pomysł. Dzięki temu można, nawet przy napiętym budżecie, obdarować jubilata czymś droższym, większym lub lepszej jakości. Ta zasada dotyczy zarówno zabawek dla dzieci, jak i prezentów dla młodzieży, dorosłych czy seniorów. Mały wkład w koszt upominku, poniesiony przez kilka osób, nie nadwyręży budżetu, a pozwoli kupić interesujący podarunek.

Podsumowanie

Kosztowne prezenty robią wrażenie, ale mogą także wprawić solenizanta w zakłopotanie, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór upominku. Niedrogi podarunek to również ulga dla budżetu, w którym nie ma miejsca na szaleństwa zakupowe. Wystarczy odrobina inwencji, aby wpaść na pomysł taniego prezentu, który ucieszy jubilata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.