nauka strzelania do rzutków

Nauka strzelania do rzutów – co trzeba wiedzieć?

Myślistwo to nadal popularne hobby wśród różnych środowisk. Upolowanie dzikiego zwierza i zatrzymanie jego rogów czy kłów daje im satysfakcję, jak również pamiątkę z wyprawy na lata. Doświadczony myśliwy potrafi jednym strzałem dopaść zwierzynę. Jak jednak dojść do takiej perfekcji? Niezbędny jest oczywiście dobry trening. Problem pojawia się wtedy kiedy nie ma gdzie i jak trenować.

Fachowa nauka strzelania

nauka strzelania do rzutkówNiektórzy celują do puszek czy butelek ustawionych na jakimś podeście. Wtedy jednak cel jest nieruchomy, stale na tej samej wysokości, a dodatkowo my mamy czas na przyjęcie odpowiedniej pozycji do strzału i załadowanie broni. W rzeczywistości takie rzeczy się nie zdarzają. Po zobaczeniu zwierzyny często mamy sekundę by podjąć wyzwanie i strzelić. Czy jest inne rozwiązanie tego problemu? Odpowiednia będzie z pewnością profesjonalna nauka strzelania do rzutków. Specjalne rzutki są wystrzeliwane w powietrze, a swoim torem lotu mają imitować ruch różnych zwierząt – zarówno ptactwa, jak i jeleniowatych czy dzików. Mimo iż wiemy że rzutki polecą w powietrze to jednak nie wiemy dokładnie w którą stronę i jak szybko. W związku z tym uczymy się dostrzegania kątem oka drobnych ruchów, poprawiamy szybkość reakcji, jak i przygotowanie do strzału.

nauka strzelania do rzutkówTaka nauka odbywa się na plenerowych strzelnicach, zwykle zlokalizowanych w obszarach leśnych. W związu z tym można powiedzieć, że są to dobre warunki do ćwiczenia – w końcu w lesie właśnie urządza się polowania. Łatwiej jest się nam wczuć w rolę i dać z siebie wszystko na treningach. Na strzelnicy zwykle pracują doświadczeni strzelcy i/lub myśliwi w związku z tym zawsze możemy liczyć na fachową pomoc. Ekspert pokaże nam jak szybko załadować broń, jak poprawnie celować do zwierzyny, jak również jak wygodnie się ustawić do strzału. Myśliwi będą też dzielić się wiedzą dotyczącą samego tropienia zwierzyny, czy wyboru odpowiedniej broni. Dodatkowo plenerowa nauka strzelania do rzutków może stać się okazją do poznania nowych, ciekawych osób, tkaże podzielających naszą pasję do myślistwa. Możemy wspólnie wybrać się na polowanie, czy wspierać w nauce strzelania.

Podsumowując, jeśli ktoś chce się nauczyć dobrze strzelać do zwierzyny z broni długiej to najpierw powinien przejść intensywny trening strzelania do rzutków. W ten sposób nauczy się poprawnie, szybko i bezpiecznie obsługiwać strzelbę, jak również poprawi celnośc i koncentracje na polu strzelniczym. W końcu praktyka czyni mistrza, więc trening jest rzeczą niezbędną dla osób chcących się doskonalić.