Kolorowe meble w mieszkaniu

Jaką farbę do mebli wybrać?

Generalna wymiana mebli wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Ciekawą alternatywą na nadanie drugiego życia starym meblom jest skorzystanie ze specjalnych farb oraz wzorów, co pozwoli na oryginalne wykończenie wnętrza. Takie meble z pewnością będą się niesamowicie prezentować i sprawią, że wystrój mieszkania stanie się bardziej wyjątkowy i nietuzinkowy.

Najlepsze farby do mebli

Pędzle i farbyMalowanie mebli jest o wiele prostsze, niż mogłoby się wydawać, a efekt może okazać się zniewalający. Można sprawić, że meble będą wyglądały zupełnie jak nowe, co przyczyni się do tego, że zaoszczędzi się sporą sumę na kupnie nowego wyposażenia. Dzięki temu, że na rynku znajduje się obecnie wiele rodzajów farb przeznaczonych do malowania mebli, bez problemu dobierze się takie, które będą posiadać godne właściwości oraz odpowiadający do konkretnego wnętrza kolor. Jednakże najsampierw trzeba określić rodzaj powierzchni, ponieważ to ona ma największy wpływ na wybór farby. Do drewna doskonale nadadzą się zarówno farby diy, jak i farby kredowe. Znakomicie przylgnie nawet do nieoczyszczonej powierzchni, jednakże farba kredowa wymaga więcej pracy oraz większej ilości kosztów. Różnymi farbami można nawet pomalować meble z okleiny.

Kolorowe meble w mieszkaniuJak się okazuje, materiał ten doskonale przyjmuje farbę, chociaż sam proces malowania jest dość żmudny i bywa bardzo pracochłonny, ponieważ aby dokładnie przemalować meble z okleiny, może być potrzebnych nawet sześć cienkich warstw farby. Warto jednak poświęcić na to swój wolny czas, ponieważ efekt końcowy jest piorunujący. Meble po metamorfozie nie dość, że wyglądają jak nowe to jeszcze elegancko się prezentują. Do mebli laminowanych i z płyty, dobrym rozwiązaniem okaże się lakier przemysłowy. Oprócz tego bez problemu można użyć również farb alkidowych, które dadzą znakomite krycie i są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego śmiało można użyć ich nawet do mebli ogrodowych. Przy wyborze, oprócz odpowiedniego koloru, powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby farba była odporna na osiadanie brudu i regularne czyszczenie, co wpłynie bardziej korzystnie na ogólne użytkowanie z danych przedmiotów.

W przypadku renowacji mebli, należy brać pod uwagę różne czynniki, które wpłyną nie tylko na cały okres pracy związanej z malowaniem, ale również na późniejsze ogólne funkcjonowanie mebli z nowym kolorem. Powinno się również odpowiednio przygotować powierzchnię do nałożenia nowej farby. Wystarczy je odtłuścić, aby móc od razu przystąpić do dzieła.