canpol babies butelka

Jak nauczyć dziecko korzystania z butelki?

Każde dziecko z czasem musi nauczyć się korzystania z podstawowych przedmiotów codziennego użytku, jakimi są sztućce, kubki lub bidony. Proces nauki może rozpocząć się już na wczesnym etapie rozwoju. Niektórzy producenci tworzą swoje produkty wyłącznie dla maluchów, którzy ukończyli 12 lub 6 miesięcy życia, W sprzedaży są też dostępne butelki i kubki, które nie mają ograniczenia co do wieku.

Markowa butelka dla dziecka

canpol babies butelkaOd jakich produktów najlepiej jest rozpoczynać naukę dziecka picia samodzielnie? Zanim rodzic dokona zakupu, powinien wziąć pod uwagę kilka elementów, takich jak bezpieczeństwo malucha, funkcjonalną budowę produktu oraz wygodę użytkowania. Warto sięgać po produkty marki Canpol Babies – trwała butelka na pewno się sprawdzi podczas nauki samodzielnego picia i nie ulegnie zniszczeniu w momencie upadku. Wyposażona jest w akcesoria, które sprzyjają nauce i późniejszemu doskonaleniu umiejętności. Są nimi między innymi składana, silikonowa rurka oraz uszczelka chroniąca wieczko przed otwarciem się bądź nieświadomym wylaniem zawartości. Dzięki temu dziecko może swobodnie potrząsać butelką. Ucząc dziecko korzystania z butelki, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego komfort. Produkty, które są specjalnie wyprofilowane, dużo częściej znajdują zainteresowanie wśród najmłodszych. Stabilne uchwyty, które dziecko może trzymać pewnie w dłoni będą najodpowiedniejszym dodatkiem na sam początek.

canpol babies butelkaZ czasem, kiedy maluch nabierze wprawy, można sięgnąć po produkty, które bardziej przypominają szklanki oraz butelki. Są z reguły gładkie i nie posiadają uchwytów, choć mimo to swobodnie mieszczą się w dłoniach dziecka. Canpol Babies to producent, który w swojej ofercie posiada kubki, bidony oraz butelki dla użytkowników w różnym wieku. Są też inni producenci, z których asortymentem warto się zapoznać i przede wszystkim zwrócić uwagę na wykorzystane materiały. Te nie powinny zawierać BPA ani innych substancji szkodliwych dla dziecka, a przy tym powinny być wyjątkowo trwałe przez cały proces nauki. Nauka dziecka korzystania z butelki to kilkuetapowy proces, na który składa się przede wszystkim dobór odpowiednich produktów.

Kubki należy dobierać do wieku dziecka oraz jego obecnych umiejętności. Naukę warto rozpocząć od bidonów wyposażonych w słomki, a następnie stopniowo przechodzić na uboższe wersje, wybierając produkty bez uchwytów i rurek. Zawsze należy pamiętać, aby naczynie było bezpieczne dla dziecka oraz otoczenia. W tym celu najlepiej skupić się na materiałach, które łatwo się nie zniszczą.