Doświadczony florysta przygotuje kompozycje kwiatowe na ślub

Moment zawarcia małżeństwa jest dla wielu ludzi jednym z najbardziej podniosłych i wzruszających momentów w życiu. To piękne, gdy dwoje ludzi przysięga sobie miłość do końca życia i warto taką chwilę właściwie celebrować. W Polsce mamy bogatą tradycję związaną ze świętowaniem tego podniosłego wydarzenia, mamy też dobrze rozwiniętą sztukę przygotowywania kompozycji kwiatowych.

Idealne kwiaty na ślub

Ślubna florystyka odgrywa w dzisiejszych czasach coraz większą rolę i trudno się temu dziwić. Kwiaty w odpowiednich konfiguracjach mogą znakomicie podkreślać charakter każdego przyjęcia. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak trudno jest przygotować ozdoby z kwiatów na ślub i wesele. Warto zaznaczyć, że florystyka ślubna to znacznie więcej niż tylko układanie kwiatów w odpowiednim miejscu w kościele. Dobry florysta zajmie się wieloma zadaniami, które wymagają dużego nakładu pracy. Bardzo ważne jest, by bukiet panny młodej był idealnie dobrany. Taki bukiet nie tylko musi odpowiadać gustowi panny młodej, ale powinien być również odpowiednio dobrany do sukienki. Musi także komponować się dobrze z bukietem druhny, który powinien być inny, ale nawiązywać do tego pierwszego. Florysta odpowiedzialny jest również za przygotowanie butonierek dla pana młodego i jego świadka. Wszystkie te kompozycje muszą się od siebie różnić, ale jednocześnie nawiązywać do siebie przez jakiś wspólny akcent.

Florystyka ślubna obejmuje także przygotowanie większych kompozycji. Warto uzgodnić z naszym florystą, jakie kwiaty chcielibyśmy mieć w kościele, dobrze jest też zastanowić się nad tym, jak powinny wyglądać kompozycje przy stołach gości podczas wesela. Doświadczony florysta zaproponuje nam kilka bukietów i uwzględni nasze pomysły. Florystyka ślubna powinna być jak najbardziej elegancka i należy stosować przy jej używaniu tak zwaną zasadę kryształowego kielicha. Powinna ona idealnie dopełniać ślub oraz wesele, ale nie powinna skupiać na sobie uwagi. Dobrze jest, gdy takie kompozycje nam się podobają, ale jednocześnie nie rozpraszają. Dzięki temu wszyscy będą mogli skupić się na tym wyjątkowym dniu. Samochód pary młodej często jest cały obładowany kwiatami.

Doświadczony florysta zachowa umiar, żeby jego kompozycje były stonowane i eleganckie. Tego wspaniałego dnia nic nie powinno przyćmiewać, kwiaty, mimo że wszechobecne, powinny raczej stanowić dopełnienie przyjęcia. Jeśli porozmawiamy najpierw z osobą zajmującą się florystyką ślubną, na pewno dojdziemy razem do ciekawych rozwiązań, dzięki którym nasz ślub będzie przepiękny.

Dodaj komentarz