romet wagant 6

Dla kogo najlepszy będzie Romet Wagant?

Wybór roweru to nie lada wyzwanie, które wymaga poświęcenia chwili na przemyślenie, do jakich celów będzie służył nam wybrany model i jakim budżetem dysponujemy. Te dwie kwestie to absolutna podstawa, jeśli chodzi o dobór właściwego pojazdu. Jeśli myślimy o dojazdach rowerem do szkoły czy pracy, a odległość, jaką mamy do pokonania nie wymaga rozwijania dużych prędkości, wówczas najlepiej sprawdzi się rower miejski.

Rower marki Romet

romet wagant 6Jeśli z kolei jesteśmy miłośnikami dalszych wypraw rowerowych i rower będzie służył nam do zdecydowanie dłuższych przejażdżek, które niekiedy trwać mogą kilka dni, powinniśmy rozważyć wybór roweru trekkingowego, inaczej zwanego turystycznym. Sprawdzi się tutaj na przykład niezawodny Romet Wagant 6. Ten rodzaj pojazdu umożliwia nie tylko komfortową jazdę przez kilka godzin, ale też jest w stanie udźwignąć sporej wagi bagaż, dlatego nie będziemy musieli martwić się o to, jak zabrać namiot i inne niezbędne do przeżycia na kilkudniowym biwaku przedmioty. Waga roweru trekkingowego z załadunkiem może osiągnąć nawet 50 kilogramów. Model, który zaproponowaliśmy, jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt, niezbędny podczas każdej wyprawy.

romet wagant 6Znajdziemy tutaj tylny bagażnik, błotniki, które ocalą od zabrudzenia nasze ubranie podczas leśnej eskapady, podpórkę, zestaw oświetlenia, amortyzowaną sztycę podsiodłową i osłonkę łańcucha. Komfortowa geometria i lekka rama roweru umożliwią nie tylko komfortową jazdę zarówno po utwardzonych, jak i naturalnych nawierzchniach, ale także nie będą zbyt ciężkim balastem, jeśli konieczne okaże się przeniesienie roweru przez pewien odcinek trasy, jeśli napotkamy leśne przeszkody. Trzydzieści biegów pozwoli na dostosowanie jazdy do ukształtowania terenu i własnych możliwości. Z kolei dla osób, które chciałyby sprawdzić się w jeździe o charakterze sportowym, dobrym wyborem będzie rower szosowy lub górski. Ten typ pozwala na rozwijanie dużych prędkości przy jednoczesnym zachowaniu stabilności pojazdu. Pierwsze próby można podjąć także na rowerze crossowym, jednak wówczas należy pamiętać, że mierzyć możemy się tylko w dość łatwym terenie.

Jak widać, wybór odpowiedniego dla siebie roweru nie jest prostym zadaniem i wymaga przemyślenia co do tego, jakie są nasze oczekiwania i możliwości. Dostępnych na rynku jest wiele modeli, a każdy z nich ma inne właściwości i przeznaczenie, dlatego warto poświęcić chwilę, aby jak najtrafniej dobrać model do własnych potrzeb, bowiem zakup roweru to zwykle spory wydatek oraz wybór na wiele długich lat.

Dodaj komentarz