ubranka dla yorka

Czy powinno się kupować ubranka dla psów?

Psy wbrew pozorom znacznie odczuwają zmianę temperatury. Jest to szczególnie widoczne w przypadku czworonogów, które nie mają zbyt długiej sierści. Naturalnym odruchem takich zwierząt jest trzęsienie się, z którego słyną mniejsze rasy psów, takie jak na przykład yorki. Wielu właścicieli psów, aby zapewnić im właściwy komfort termiczny, decyduje się na zakup specjalnych ubranek.

Ubranka dla małego pieska

ubranka dla yorkaDla niektórych takie rozwiązanie jest ograniczeniem swobody ruchów zwierzęcia. Czy zatem ubranka to dobry pomysł? Zakup ubrań dedykowanych zwierzętom wcale nie jest złym rozwiązaniem, oczywiście pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz jest dosyć chłodna. Na psach o większej masie i grubszej sierści, spadek temperatury o kilka stopni nie robi większej różnicy, natomiast dla mniejszych czworonogów chłodniejszy wiatr czy deszcz jest sporą przeszkodą. Zazwyczaj w okresie jesiennym, zimowym lub wczesnowiosennym zwierzęta bardzo rzadko chcą opuszczać dom, a tym bardziej wychodzić na dłuższy spacer. Jest to spowodowane brakiem odpowiedniego komfortu termicznego i spadkiem chęci na dalsze wędrówki. Aby przekonać swojego czworonożnego przyjaciela do spacerów, warto zaopatrzyć się w specjalne ubranka. Można je ubierać zarówno małym, jak i dużym psom – na ich zakup najczęściej decydują się właściciele yorków. Przeciwdeszczowe ubranka dla yorka zaprojektowane są w taki sposób, aby nie ograniczały widoczności psa ani nie tłumiły słyszalnych dźwięków.

ubranka dla yorkaDo zalet wyboru takich produktów, z pewnością należy wysoka odporność na deszcz, wiatr i niższe temperatury. Tym samym zwierzę podczas spaceru nie zamoczy sierści, nie przeziębi się i chętniej będzie chodziło na spacery. W sklepach dostępnych jest wiele ubrań w różnych rozmiarach, które mają ciekawe kolory i wzory. Niektóre z ubrań posiadają kaptury, które odpowiednio dopasowane zapewnią dodatkową ochronę. Do ubranek bardzo często dołączane są szelki, na których w wygodny sposób można wyprowadzić czworonoga. Cena takich produktów jest stosunkowo niewielka. Należy pamiętać, by ubranka dla psów stosować odpowiednio do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych.

Będą idealne zimą lub jesienią, a także świetnie sprawdzą się podczas wietrznych dni. Grubsze ubrania założone zwierzęciu w cieplejsze dni, mogą sprawić, że będzie ono przegrzane. Chcąc wpłynąć na wygląd swojego pupila, a jednocześnie zapewnić mu odpowiedni komfort latem, warto zdecydować się na zakup dodatków, które będą chłodzić zwierzę – są to między innymi bandany i inne chusty.